„Pomóż mi zamienić słowa w barwne nici. Na krosnach czasu będę tkał nasz brodnicki dom.” - Ryszard Przybylski

Ośrodek Rytebłota położony jest w sercu Pojezierza Brodnickiego, usytuowany pośród lasów sosnowych nad malowniczym jeziorem Zbiczno.

Rytebłota to idealne miejsce na rodzinne wczasy, miejsce wypoczynku dla seniorów, singli czy par. To także idealne miejsce dla miłośników aktywnego życia, sportów wodnych i turystyki rowerowej. W bogatym pakiecie ofert każdy znajdzie coś dla siebie.

Niewiele jest w Polsce tak atrakcyjnych turystycznie terenów jak Pojezierze Brodnickie. Natura w tym miejscu wykonała kawał dobrej roboty. Wyrzeźbiła krainę pagórków, wzgórz, wałów, a doliny wypełniła wodą. Krajobraz okolic Brodnicy to małe Bieszczady nad jeziorami. Z Brodnicy ku północy wiją się dwie niezwykle malownicze rynny rzek: Skarlanki i Strugi Brodnickiej. Połączone ze sobą jeziorami stanowią przedłużenie jednego z najciekawszych szlaków kajakowych prowadzącego krętą rzeką Drwęcą. Samo Pojezierze to ponad setka jezior, gdzie dominują jeziora rynnowe a wiele z nich połączonych jest ciekami wodnymi. Na najgłębszym zbiornikiem wodnym regionu- jeziorem Zbiczno położony jest właśnie Nasz Ośrodek. Zapraszamy, więc Państwa na zapoznanie się z naszą ofertą.

Organizujemy wesela, szkolenia, imprezy integracyjne. Naszym atutem jest obszerna baza noclegowa (na 280 miejsc).Położenie

Ośrodek Wczasowy Rytebłota to urokliwe miejsce, w którym każdy poczuje magię natury i odetchnie od zgiełku miast i dróg. Okolica posiada niesamowity klimat służący doskonałemu wypoczynkowi. Położenie ośrodka w gęstwinie lasów i jezior pozwali Państwu na dalekie wyciszające i relaksujące spacery, specjalnie do tego wyznaczonymi trasami.

Ośrodek położony jest na terenie Pojezierza Brodnickiego na północ od głównego miasta regionu- Brodnicy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Tereny te znajdują się na styku regionów kulturowych: Pomorza, Mazur oraz Mazowsza. Ta lokalizacja sprawia, iż region ten jest nie tylko zróżnicowany krajobrazowo, lecz także kulturowo. Chcąc poznać naszą gościnność wybierzcie się Państwo krajową „piętnastką” (trasa nr 15: Ostróda- Toruń- Gniezno- Trzebnica, szczególnie dla osób z zachodniej Polski) na wysokości Brodnicy skręćcie w kierunku miejscowości Zbiczno, by po 12 km za mostem pośród lasów zobaczyć jezioro Zbiczno. Jadać leśną drogą wzdłuż wysokiego brzegu jeziora i mijając wielowiekowe dęby, traficie Państwo do naszego Ośrodka.Aktualności